zde se nacházíte:
Úvod > Zahradníkova > Vyšetření

Vyšetření
Poskytovaná péče

Kolonoskopie

Kolonoskopie je endoskopická metoda používaná k diagnostice a někdy též léčbě chorob tlustého střeva. Provádí se pomocí zcela ohebné sondy (endoskopu) o průměru cca 11-13 mm.

více informací

Gastroskopie

Gastroskopie je endoskopické vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku. Cílem vyšetření je stanovení správné diagnózy onemocnění a následně volby vhodné terapie.

více informací

Sigmoideoskopie

Sigmoideoskopie je endoskopická metoda používaná především k diagnostice a někdy též léčbě chorob konce tlustého střeva, tedy konečníku a esovité kličky.

více informací

Rektoskopie

Rektoskopie je vyšetřovací metoda, používaná k diagnostice chorob konečníku. Vyšetření lze provést bez přípravy, někdy je nutná tzv. lokální příprava, tedy podání nálevu do konečníku.

více informací

Sonografie

Ultrazvukové vyšetření je radiologická neinvazivní metoda, která díky principu šíření a odrazu ultrazvukových vln dokáže zobrazit tkáně a orgány ve vyšetřované oblasti.

více informací

Klinické vyšetření

V naší ambulanci sledujeme i pacienty s chorobami zažívacího traktu, která nevyžadují endoskopická vyšetření. U těchto pacientů je diagnostika postavena na vyšetření lékařem.

více informací